Navigace:

Články v srpnu 2004


YAMAHA FZ10 Fazer - novinka pro rok 2005

21.srpna, 2004 |Články| Každý z nás zajisté netrpělivě očekává představení dalšího pokračovatele z rodu fejzrů, tentokrát model FZ10 Fazer. Letošní 15 číslo německého motocyklového časopisu Motorrad přineslo malé obrazové představení této novinky pro modelový rok 2005. Co zůstává tajemstvím, tak jsou výkonové parametry. Starší FZS 1000 byl již výkonově dostatečný, na špici 4 válcových naked motocyklů, tak že osobně neočekávám nějaký rapidní nárůst, spíše se bude jednat o kultivaci průběhu výkonu, tak jako u FZ6 s motorem z R6. Co určitě každý při jízdě zaznamená, tak to bude jisté chování v zatáčkách, když trubkový rám je nahrazen hliníkovým rámem, konstrukčně shodným z FZ6.

I z toho mála co je na snímku vidět je přesto zřejmé co se změnilo:

Velkou neznámou je prozatím vzhled kapotované verze kde očekávám podobný vzhled jako u FZ6 Fazer, který mne ovšem po designové stránce neuchvátil. Proto verze naked s dodatečným předním štítkem zůstává mým favoritem.


Intermot Mnichov - světová výstava motocyklů 15.-19. září 2004

20.srpna, 2004 |Články+Akce| Každoroční předpodzimní světová motocyklová výstava opět ťuká na dveře. I v letošním roce jsou fejzristé v očekávání jak bude vypadat nový Fazer. Letos to bude nástupce silnějšího brášky FZS 1000, který by se měl objevit s označením FZ10 Fazer a vzhledově bude vycházet z loňského FZ6 Fazer. Už jenom tento důvod by měl bý dostatečný k návštěve této výstavy. Pokud se k tomu přidá bohatý doprovodný program, ostatní světové novinky a bohatý sortiment doplňků a příslušenství, tak návštěva bude stát za to.

Podrobné informace o cenách, ubytování a následnou obsáhlou fotoreportáž v čekém jazyce nabízí speciální příloha serveru Motorkáři.cz a dále oficiální info přímo na Intermot.


Představení OldMana a jeho oře FZ6 Fazer

18.srpna, 2004 |Články| Každý určitě znáte oře Ilči Vinnetoua a oře Hatátitlu OldShatterhanda, ale znáte oře YAMAHA FZ6 Fazer OldMana?

O tomto kovboji jsem již slyšel tolik příběhů, že by to vydalo na další "indiánku". Pokud ho někde na prérijní silnici potkáte, tak ho určitě poznáte podle nejblískavějšího oře široko daleko a dále podle bílého hadříku, kterým svého oře neustále hladí a vytírá pěnu po zběsilé jízdě.

Další dobrodružné příběhy si můžete přečíst přímo na stránkách OldMana, kterého bych i rád uvítal ve Fazer konfeře pokud bude mít zájem se zařadit mezi ostatní krotitele fazer ořů.


Fazerwoman

17.srpna, 2004 |Články| K motorkám od nepaměti patří i sličné ženy a dívčiny. Ať už jako řidičky, spolujezdkyně či jen statické doplňky, které více či méně krášlí fejzra. Pár jsem jich pro vás nalezl:

Pokud budete mít další úlovky, tak mi pošlete odkaz, který zde následně aktualizuji .


Piloti, jaká je vaše evidence sestřelů?

16.srpna, 2004 |Články| Určitě každý z nás při ježdění již měl tu čest se střetnout s nějakým hmyzem, zvířátkem, zvířetem, cyklistou, chodcem či plechovkou. Následky těchto střetů bývají buď žádné či minimální a nebo s katastrofálními důsledky naší pěněženky či zdraví. Tyto zážitky pak zůstávájí nesmazatelně zapsány v naší paměti a mohou v některých případech sloužit jako obstrašující příklad či důvod být příště opatrnější a prozíravější nebo jako zážitek k chlubení mezi podobně postiženými pacienty.

Zajímavostí pak může být statistika srážek či sestřelů. Jako příklad uvádím takový štítek se statistikou , který by v širším pojetí mohl sloužit jako průkazka tvrďáctví v tom co kdo se štěstím přežil. Samozřejmě, že to je Fazer statistika!


fazer.krata.cz - všechny informace o motocyklech YAMAHA Fazer.
Píše -kráťa-, e-mail: krata@krata.cz. O webu fazer.krata.cz

nahoru